Kalendár pretekov
MMSR, MSR a SKP 2024

6.. - 7.4.
SlovakiaRing
MSR, SKP
17. - 19.5. Ústecka (CZ)
MSR, SKP
24. - 26.5. Korczyna (PL) MMSR
31.5. - 2.6. Šternberk (CZ) MMSR
14. - 16.6. Ožďany MSR, SKP
5. - 7.7. Čierny Balog
MSR, SKP
19. - 21.7. Pezinská BABA
MSR, SKP
2. - 4.8. Jankov Vŕšok MSR, SKP
6. - 8.9. Jankov Vŕšok MSR, SKP
Nachádzaš sa tu: NovinkyPäťdesiatšesť jazdcov prihlásených na AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023


Päťdesiatšesť jazdcov prihlásených na AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023

Do ukončenia prihlasovania na podujatie AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023 ostáva síce ešte päť dní, napriek tomu je už prihlásených takmer šesťdesiat jazdcov.

V zozname prihlásených figuruje dvadsaťšesť slovenských jazdcov, dvadsaťštyri poľských, ale aj štyria Česi a dvaja Rakúšania. S prihliadnutím na fakt, že ešte do ukončenia prihlasovania ostáva rovných päť dní, to nie je málo, ale zase ani veľa.

Čo sa týka kvality, v prípade slovenských jazdcov nechýba v zozname prihlásených úradujúci slovenský majster Martin Juhás na formule Lola B02/50, ale ani veľmi rýchly Michal Žiak na Škode Fabia, či Mojmír Čambal na vozidle Hyundai i30 N TCR. A nechýbajú ani domáci jazdci, čiže Peter Hrebíček na Citroëne Saxo VTRS a Martin Vyletelka na Honde Civic TypeR.

Medzi Historikmi sa fanúšikom pretekov automobilov do vrchu predstaví aj najrýchlejší jazdec posledných rokov, Miloš Zmeškal na formule Ralt 032. Medzi prihlásenými nechýbajú ani bratia Beníkovci, Marcel na BMW 2002ti a Tomáš na Lancii Beta Coupé. V skupine Historikov sa predstaví aj Rakúšan Reinholt Prantl jazdiaci na Porsche Carrera RS, no a spomedzi Slovákov sa premiérovo na Jankovom vŕšku s novou technikou v podobe vozidla Škoda 130 RS predstaví aj Igor Hupka.

Spomedzi Poliakov, ktorí tu budú bojovať hlavne o body do poľských majstrovstiev treba určite spomenúť popri jazdcoch na rôznych typoch a evolúciách vozidiel Honda veľmi rýchleho Wojciecha Pumbu na formule Tatuus F4-T14.

A zabudnúť nesmieme ani na Slovenský kopcový pohár, kde už v zozname prihlásených figuruje viacero jazdcov.

Veríme, že zoznam prihlásených sa bude každým dňom viac a viac zapĺňať a ako je na Jankovom vŕšku zvykom, budeme mať možnosť sledovať stovku jazdcov z viacerých krajín Európy. Pre istotu ešte pripomíname, že prihlasovanie na podujatie AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023 sa uzatvára 31.7.2023 presne o polnoci. Prihlášku, ako aj zoznam prihlásených a všetky aktuálne informácie nájdete na www.jvrsok.sk.

Miro Majláth
tlačový tajomník
AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023

Generálny partner:

Hlavní partneri:

Partneri:

Poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom (finančne, vecne, materiálne) pomahajú pri organizovaní pretekov.

Free business joomla templates