Kalendár pretekov
MMSR, MSR a SKP 2023

31.3. - 1.4.
SlovakiaRing
MSR, SKP
28. - 30.4. Rechberg (AT)
MMSR
5. - 7.5. Korczyna (PL) MMSR
26. - 28.5. Ústecká (CZ) MSR, SKP
2. - 4.6. Šternberk (CZ) MMSR
16. - 18.6. Ožďany MSR, SKP
30.6 - 2.7. Nová Bystrica
MSR, SKP
4. - 6.8. Jankov Vŕšok MSR, SKP
8. - 10.9. Zvolen
MSR, SKP
Nachádzaš sa tu: NovinkyRekord trate na Jankovom Vŕšku pokorený!


Rekord trate na Jankovom Vŕšku pokorený!

Rovnako ako včera, tak aj v dnešný deň vládlo na Impuls Leasing Jankov Vŕšok 2013 horúce letné počasie. Ani to však nezastavilo Jara Krajčiho pri pokorení rekordu trate.

Jarovi sa to predsa podarilo! Keď sme včera informovali o tom, že jazdec sa k svojmu rekordu trate starému štyri roky priblížil na sedem desatín sekundy, dúfali sme, že dnes rekord prekoná. Podarilo sa to v poslednej jazde celého víkendu, keď celú trať o dĺžke 3 700 metrov absolvoval za čas 1:43,451, čo je približne o 2,5 sekundy rýchlejšie ako bol predošlý rekord. Slovák sa na svojom vozidle Lola B02/50 stal absolútnym víťazom a v hodnotení Majstrovstiev Slovenska zvýšil náskok na svojich súperov. „Veľmi rád závodím a porovnávam sa s ostatnými. Dnes som obul druhé pneumatiky a rekord sa podarilo prekonať. Som veľmi spokojný", povedal víťaz. Na druhom mieste ho rovnako ako včera doplnil Tomasz Nagórski na Subaru Impreza. Zmena nastala na tretej priečke, na ktorú sa po včerajších technických problémoch prebojoval Andrzej Szepieniec so svojím Mitsubishi Lancer. Rovnaké poradie je platné aj pre slovenský šampionát, v ktorom sú všetci traja jazdci registrovaní.

Veľký „boj" mohli diváci opäť sledovať medzi Martinom Koišom a Igorom Drotárom. Zatiaľ čo včera bol tým úspešnejším Bánovčan na svojom Forde Fiesta, dnes sa viac darilo Prešovčanovi na Škode Fabia WRC. Čo spôsobilo túto zmenu poradia? „Aj dnes som sa snažil ísť čo najlepšie, ale urobil som jednu úpravu. Rally pneumatiky som po porade s Tomaszom Nagorskim vymenil za Pirelli a oplatilo sa. Zajazdil som lepšie časy a porazil Maťa Koiša", informoval Igor Drotár.

V Slovenskom kopcovom pohári dnes došlo k zmene. Už v tréningu totiž musel pre technickú poruchu odstúpiť včerajší víťaz, Pavol Zajac. Na prvé miesto sa prebojoval nováčik v SKP, Galančan Martin Juhás. „Na tomto kopci som štartoval po prvýkrát a s dnešným výsledkom som maximálne spokojný. Jankov vŕšok nie je veľmi stvorený pre moje BMW, pretože autu viac svedčia tiahle zákruty a rovný asfalt, ale i tak sa podarilo vyhrať. Teším sa na ďalšie preteky, kde bude cieľom pozbierať ďalšie body a vyhrať v celoročnom hodnotení", povedal Martin Juhás. Jeho na stupňoch víťazov doplnili Ján Barica a Pavol Jajcay.

Preteky dnes prebehli takmer bezproblémovo a organizátorom sa vďaka tomu podarilo dodržať aj časový harmonogram. „Včera sme mali viac technických porúch a zdržaní, dnes to bolo v pohode. Som spokojný s celým priebehom pretekov a verím, že sa stretneme opäť o rok", zhrnul riaditeľ pretekov, Roman Mikušiak.

Nová hodnota absolútneho traťového rekordu:  Jaroslav Krajči, Lola B02/50 - 1:43,451

Nová hodnota traťového rekordu Kategórie 1:  Tomasz Nagórski (PL), Subaru Impreza 4turbo :  1:52,432

Výsledky MSR
Absolútne poradie:
1. Jaroslav Krajči, Lola B02/50
2. Tomasz Nagórski, Subaru Impreza
3. Andrzej Szepieniec, Mitsubishi Lancer

Výsledky GSMP
Absolútne poradie:
1. Jaroslav Krajči, Lola B02/50
2. Tomasz Nagórski, Subaru Impreza
3. Andrzej Szepieniec, Mitsubishi Lancer

Výsledky SKP
Absolútne poradie:
1. Martin Juhás, BMW M3
2. Ján Barica, Subaru Impreza
3. Pavol Jajcay, Nissan Sunny

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko Impuls Leasing Jankov Vŕšok 2013

Generálny partner:

Hlavní partneri:

Partneri:

Poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom (finančne, vecne, materiálne) pomahajú pri organizovaní pretekov.

Free business joomla templates