Kalendár pretekov
MMSR, MSR a SKP 2022

1. - 3.4.
SlovakiaRing
MSR, SKP
29.4. - 1.5. Zvolen MSR, SKP
20. - 22.5. Korczyna (PL) MMSR
27. - 29.5. Šternberk (CZ) MMSR
24. - 26.6. Ožďany MSR, SKP
15. - 17.7. Jankov Vŕšok MSR, SKP
12. - 14.8. Nová Bystrica
MSR, SKP
2. - 4.9. Kremnica
MSR, SKP
Nachádzaš sa tu: NovinkyKto pokorí rekord trate na Impuls Leasing Jankov Vŕšok 2013?


Kto pokorí rekord trate na Impuls Leasing Jankov Vŕšok 2013?

Blíži sa začiatok augusta a s ním aj tradičné podujatie Majstrovstiev Slovenska v Pretekoch automobilov do vrchu na trati Uhrovec - Jankov vŕšok. Vďaka príchodu nového hlavného sponzora nesie tomto roku názov Impuls Leasing Jankov vŕšok 2013 a očakáva opäť veľké množstvo jazdcov i fanúšikov.

Novodobá história pretekov automobilov do vrchu na Jankovom vŕšku sa začala písať v roku 1993, a tak je jasné, že v tejto sezóne sa uskutoční ich jubilejný 20. ročník. Preteky budú opäť zaradené do FIA Majstrovstiev Zóny Strednej Európy (FIA-CEZ), FIA Majstrovstiev Zóny Strednej Európy - historických vozidiel (FIA-CEZ hist), Majstrovstiev Slovenska (MSR), Majstrovstiev Poľska (GSMP) a Slovenského kopcového pohára PAV (SKP). Jazdecky i divácky obľúbená trať o dĺžke 3700 metrov a prevýšením 250 metrov bude mať v tomto roku o 7 stanovíšť traťových komisárov viac ako tomu bolo vlani, čiže dokopy až 28. K malej úprave trate došlo v prvej ľavej zákrute, v ktorej sa organizátori rozhodli zvýšiť bezpečnosť dvojitým zvodidlom.

Aj v tomto roku je hlavným organizátorom súťaže Základná organizácia združenia technických a športových činností (ZO ZTŠČ) MOTORSPORT Bánovce nad Bebravou a riaditeľom Roman Mikušiak. Nezmenené ostáva aj umiestnenie riaditeľstva pretekov v priestore štartu, kde sa uskutočnia aj administratívne a technické preberanie. Časový harmonogram je tradične rozdelený na dva súťažné dni, pričom každý z nich tvoria dve tréningové a dve ostré merané jazdy. Aktuálny zoznam prihlásených do MSR obsahuje 66 mien známych jazdcov prevažne zo Slovenska, Poľska a Rakúska. Chýba zatiaľ zoznam prihlásených len do Majstrovstiev Poľska, ktorý každoročne spestrí štartovné pole. Ten bude doplnený po uzávierke prihlášok ktorá je stanovená na 29.7., a tak veríme, že sa prihlási ešte nemalý počet jazdcov, ktorí budú mať záujem absolvovať jubilejný 20. ročník Impuls Leasing Jankov vŕšok 2013 a zabojovať tak aj o body do celoročného hodnotenia jednotlivých šampionátov. Zároveň pripomíname, že rekord trate má hodnotu 1:46,095 a už od roku 2008 ho drží Jaroslav Krajči.

Každoročne prichádza na Jankov vŕšok veľké množstvo jazdcov, ktorí si podujatie pochvaľujú a často sa pýtajú, prečo nie je zaradené do Majstrovstiev Európy. Na túto otázku odpovedal riaditeľ podujatia Roman Mikušiak. „Najdôležitejším faktorom sú jednoznačne financie. Chýbajú nám silní sponzori a významní mediálni partneri, ktorí by preteky dokázali podporiť. Druhým, nemenej dôležitým faktorom je však trať, ktorej povrch už nie je postačujúci pre uskutočnenie ME a rovnako ani jej dĺžka. Ak by sa trať predĺžila, zasahovala by do servisného zázemia a zmenšila tak parkovisko súťažných vozidiel. Dalo by sa to vyriešiť tak, že by všetci jazdci opustili depo už pred štartom, ale nechceme, aby čakali dve či tri hodiny na slnku alebo daždi".

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko Impuls Leasing Jankov vŕšok 2013

Partneri

Poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom (finančne, vecne, materiálne) pomahajú pri organizovaní pretekov.

Free business joomla templates