Kalendár pretekov
MMSR, MSR a SKP 2022

1. - 3.4.
SlovakiaRing
MSR, SKP
29.4. - 1.5. Zvolen MSR, SKP
20. - 22.5. Korczyna (PL) MMSR
27. - 29.5. Šternberk (CZ) MMSR
24. - 26.6. Ožďany MSR, SKP
15. - 17.7. Jankov Vŕšok MSR, SKP
12. - 14.8. Nová Bystrica
MSR, SKP
2. - 4.9. Kremnica
MSR, SKP
Nachádzaš sa tu: NovinkyPreteky v poľskom Zaluzi


Preteky v poľskom Zaluzi

Dňa 18 a 19. mája 2013 sa v Poľskom Zaluži konalo 2 a 3. kolo Majstrovstiev Slovenska, 1 a 2. kolo Majstrovstiev Poľska a 2 kolo Majstrovstiev Zóny strednej Európy pretekov automobilov do vrchu. Celkovo bolo prihlásených 99 vozidiel. V sobotu bol absolutne najrýchlejší Robert Steč na formule Lola T96/50 pred Jozefom Bérešom na Audi Quattro S1 a Andrzejom Szepiencom na Mitsubishi Lancer. Najrýchlejším spomedzi pretekárov jazdiacich v seriáli MSR bol už spomínaný Jozef Béreś pred Jánom Miloňom na Škode Fábia WRC a Michalom Kovalčíkom st. na Škode Octavia WRC.

 

 V nedeľu bolo absolútne poradie na prvých troch miestach úplne rovnaké ako v sobotu, teda prvý Steč, druhý Béreš a tretí Szepienec. V seriáli MSR bol v v nedeľu najrýchlejší opäť Jozef Béreš, druhý skončil Igor Drotár na Fábií WRC a tretí Ján Miloň.

 

Kedže je poľská Zaluž neoficiálnym partnerom pretekov na Jankovom Vŕšku, zúčastnili sme sa ich ako pozvaní VIP hostia v zložení Roman Mikušiak, Branislav Žitňan, Peter Belohorec a Branislav Kolieska.

V priebehu pretekov sa neudiala žiadna vážna nehoda a okrem pár menších ťukancov a technických problémov jazdcov prebehli oba dni plynule a bez väčších zdržaní. Víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie preteky ktoré sa budú konať 1. a 2. júna v českom Šternberku.

A ešte niečo na záver. Pri spiatočnej ceste sme sa zastavili na letisku v Svidníku u našich priateľov ktorí boli taktiež na pretekoch v Zaluži. Tam sme mali možnosť si zajazdiť na motokárach...

a aj možnosť vyhliadkového letu nad regiónom Svidníka.

Touto cestou im ďakujeme za fantastický zažitok, konkrétne pánovi Pánikovi a Slukovi.

Pre otvorenie celej galérie kliknite na ľubovolnú fotku.

Partneri

Poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom (finančne, vecne, materiálne) pomahajú pri organizovaní pretekov.

Free business joomla templates