24.-26.8. Ústecká 21 MSR
07.-09.9. Ostrá Lúka MSR, SKP
Nachádzaš sa tu: NovinkyTlačová správa

Tlačová správa

Dňa 4. a 5. augusta 2018 prebehli na Jankovom vŕšku preteky automobilov do vrchu pod názvom  Autopola Jankov vŕšok 2018, organizované Združením technických a športových činností Motorsport Bánovce nad Bebravou. Pretek prebiehal s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a jednalo sa už o 25. ročník v novodobej ére. Pretekov sa zúčastnilo 107 pretekárov zo 4 európskych krajín, väčšinou zo Slovenska a Poľska. Celý súťažný víkend bol organizovaný ako dvojpretek, čiže samostatne sobota aj nedeľa. Už v sobotu bol v prvej súťažnej  jazde prekonaný rekord tzv. plechových áut, kde nový najrýchlejší čas stanovil Věroslav Cvrček s Škodou Fábia S2000 na hodnotu 1:48,574 min. Ten bol nakoniec aj absolútnym víťazom sobotňajších pretekov. Druhý skončil Igor Drotár a tretí Poliak Michal Ratajczik. V nedeľu bol najrýchlejší opäť Věroslav Cvrček, na druhé miesto sa posunul Michal Ratajczyk a tretí bol taktiež poľský pretekár Szymon Lukaszczyk. Súboja s časomierou sa zúčastnili aj štyria jazdci z bánovského regiónu. Marek Hajšo sa predstavil “iba“ neoficiálne ako predjazdec, Miloš Koleno, Miloš Koleno mladši a Ivan Mutňanský už pretekali v ostrých súťažných jazdách. Celý víkend sa niesol v pokľudnej atmosfére bez väčších pretekárskych incidentov a hlavne bez zranení pretekárov alebo divákov. V nedeľu si s organizátorom trochu zahrávalo počasie, keď ráno tesne pred prvým tréningom spŕchlo a tréning musel byť o pol hodinu posunutý. Rovnaká situácia nastala aj pred druhou súťažnou jazdou keď zapršalo tentokrát aj s vetrom a trať musela byť asi hodinu upravovaná na regulérne podmienky. Našťastie pretekári pristúpili zodpovedne k danej poveternostnej situácii a jazda prebehla hladko, takže preteky skončili v danom časovom limite. Na preteky sa prišlo pozrieť asi 7000 divákov ktorí vytvorili skvelú kulisu a hlavne svojim zodpovedným správaním nijak nenarušili hladký priebeh celého súťažného víkendu, za čo im chceme v mene organizačného štábu poďakovať. Taktiež ďakujeme všetkým sponzorom a dodávateľom za to, že nám opäť pomohli zorganizovať nádherný motoristický sviatok.

Roman Mikušiak

Riaditeľ pretekov

Partneri

Poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom (finančne, vecne, materiálne) pomahajú pri organizovaní pretekov.