6. - 8.9. Jankov Vŕšok MSR, SKP
Nachádzaš sa tu: NovinkyTlačová správa

Tlačová správa

logo pretekov 2019

Nádherné, ale aj veľmi napínavé preteky plné neuveriteľných športových výkonov zažili diváci presne po roku na trati Uhrovec – Jankov vŕšok. Už 26. ročník týchto pretekov pod názvom Autopola Jankov vŕšok bol tradične organizovaný Združením technických a športových činností Motorsport Bánovce nad Bebravou, s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja. Na štart sa postavilo vyše 100 pretekárov z piatich krajín strednej Európy. Spomedzi nich bol v sobotu najrýchlejší čech Věroslav Cvrček na Škode Fábia S2000, druhý bol Igor Drotár a tretí Szymon Lukaszczyk z Poľska. V prvej súťažnej jazde bol stanovený aj nový rekord trate v kategórii tzv. plechových áut, keď si svoj vlastný rekord vylepšil Věroslav Cvrček na čas 1:48:072 min. V nedeľu bol najrýchlejší opäť Věroslav Cvrček, druhý bol tentokrát Szymon Lukaszczyk z Poľska a tretí Igor Drotár. Z domácich pretekárov bánovského regiónu sa predstavili traja pretekári a to Marek Hajšo, Miloš Koleno st. a Ivan Mutňanský. Celý víkend sa niesol v pokľudnej atmosfére, bez väčších pretekárskych incidentov a hlavne bez zranení pretekárov alebo divákov, ktorých sa tu zišlo odhadom okolo 9500. Nedeľnajší súťažný deň nám v druhom tréningu mierne znepríjemnila olejová škvrna ktorá sa tiahla od stanovišťa 5 až po 16. Vďaka skvelej práci traťových komisárov a hasičov sa nám ju podarilo pomerne rýchlo zlikvidovať, takže časový sklz bol len minimálny a harmonogram sme dodržali. Počasie vyšlo na výbornú, aj keď vrásky organizátorom narobila piatková búrka ktorá pozhadzovala na trať niekoľko konárov a aj jeden strom. Našťastie, vďaka hasičom a cestárom sa podarilo do sobotňajšieho rána trať upraviť a preteky mohli začať bez obmedzení. Takisto sa záverom chceme poďakovať divákom ktorí vytvorili skvelú kulisu a hlavne svojim zodpovedným správaním nijak nenarušili hladký priebeh celého súťažného víkendu. V neposlednom rade ďakujeme všetkým sponzorom a dodávateľom za to, že nám opäť pomohli zorganizovať nádherný motoristický sviatok.

Roman Mikušiak
riaditeľ pretekov

Generálny partner:

Hlavní partneri:

Partneri:

Poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom (finančne, vecne, materiálne) pomahajú pri organizovaní pretekov.